Crown DCI2X1250-U-USFX Two Channel Power Amplifier
by Crown
SKU: CRODCI2X1250UUSFX
MSKU: DCI2X1250-U-USFX
Original price
Call to Order
Free shipping on all orders.
Typically ships in 2-4 days.
Request a custom quote >
DCI2X1250-U-USFX Two-channel, 1250W @ 4 Ohms Analog Power Amplifier, 70V/100V
Features
TRUE RACK DENSITY “ Power points of 300W or 600Win 2-/4-/8-channel configurations “ all in a 2 Rack Unit form factor. More channels in one box allow smaller infrastructure rooms that can reduce operational costs while giving you the utmost in installation flexibility.